Jdi na obsah Jdi na menu
 


DISKUSE

PROSTOR  PRO  VAŠE  DOTAZY  A  NÁZORY :

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jen néééé pejska

(Romana Hořínková, 5. 11. 2013 9:12)

Máme 8 letého syna je autista s mentální retardací a ADHD. Máme problém s tím že se děsí psů. Nikdy mu žádný nic neudělal, ale tím jak jdou k němu a chtějí si hrát ho děsí. Malého jorkšíra jsme museli po 2 dnech vrátit malý odmítal chodit po zemi a ze spaní hrozně křičel a plakal. Zvířata co nejdou k němu samy má rád(kočka,želva,křeček atd.) :))

Re: Jen néééé pejska

(ELVA HELP o.s., 20. 5. 2014 12:28)

Dobrý den.
Cílenou metodou canisterapie lze pomalu panický strach ze psů eliminovat. Tyto zkušenosti máme. Nepopíráme však, že jsme opravdu v této oblasti řádně školeni a cvičeni. Do rukou amatérského canisterapeuta bych dítě s fóbií na psy nesvěřila. Proces je opravdu opatrný a pomalý podle tempa klienta - postupná desenzibilace.
Je fajn, že má přístup ke zvířatům , která mu nevadí.
Mnoho štěstí !
Andrea Tvrdá

autista a pes

(Jindra , 19. 4. 2014 12:18)

Mám terapeutického psa se kterým docházím do zařízení.Doma mám autistu s TMR,a všimla jsem si jak ti dva komunikují.Při procházkách ho syn vodí,pes je naučený u silnice zastavit takže do ní syn nevstoupí,pes hlídá aby se ode mě nevzdálil,pokud jde doma syn tam kam nemá pes za mnou přijde,pokud není synovi dobře přijde,je toho hodně včem mi pes se synem pomáhá a jak tak můžu klidněji v noci spát.Můžu takového psa považovat za asistenčního psa pro autistu?

Re: autista a pes

(ELVA HELP o.s., 20. 5. 2014 12:24)

Zdravíme Vás! Je skvělé že takto spontánně pejsek u Vás pomáhá. To zda může pes nosit status "asistenční" rozhodují odborníci v oboru výcvku asistenčních psů. Ve většině organizací kde asistenční pejsky cvičí jsouto kynologové (osoby znalé metod výcviku psů), v naší ELVA HELP jsou to vždy kynologové spolus odborníky na danou diagnózu - tedy ve Vašem případě jde o autismus. Jen tito dovedou zodpovědně říci, zda pes vykonává pro klienta takovou službu, která jej pasuje na post psa asistenčního. - rádi se s Vámi a s Vaším pejskem setkáme.
S úctou
Andrea Tvrdá

APPA a jak ho získat

(Michaela Said, 22. 10. 2012 20:07)

Dobrý den,měla bych prosbu,mám 9 letou dceru s atypickým autismem která miluje psi.Moc nemluví a když, není jí moc rozumnět a tak bych pro ní chtěla kamaráda se kterým by mohla trávit svůj čas a trochu se otevřela a víc by komunikovala.Nikde jsem se ale nedočetla kolik takový pes stojí a jak je možné ho získat.Byla bych Vám moc vděčná za informace.Děkuji M. Said
said.michaela@seznam.cz

Re: APPA a jak ho získat

(ELVA HELP o.s., 11. 4. 2013 15:00)

Veškeré služby ELVA HELP o.s. jsou zdarma, tedy za APPA rodina neplatí. Získat jej můžete tak, že nás poptáte na email andreabaja@seznam.cz kde popíšete projevy autismu svého dítěte a Vaši představu o psovi/feně. Ozveme se Vám a budeme jednat dále. Za Tým ELVA HELP Andrea Tvrdá

Dotazník

(Petra Bečvárovská, 18. 7. 2012 18:33)

Dobrý den,
jmenuji se Petra Bečvárovská a jsem studentkou Technické univerzity v Liberci, obor Speciální pedagogika předškolního věku.
Tímto se na Vás obracím s prosbou vyplnění dotazníku týkající se autismu. Dotazník bude použit pouze na dokončení mé bakalářské práce.
Dotazník naleznete zde: http://login.oursurvey.biz/5905

Děkuji všem, kteří si na vyplnění našli čas!

Krásný den a jsem s pozdravem,
Petra Bečvárovská

Chtěli bychom APPA, jak na to?

(Gábina, 27. 4. 2012 18:58)

Dobrý den, chtěli bychom pořídit psa celé naší rodině, ale hlavně by měl být "parťákem" našemu synovi (PAS). Po přečtení vašich webovek jsem dospěla k názoru, žej jen pejsek (bez správného výcviku) by sice jistě přínosný byl, ale speciálně vycvičený by nám a našemu synovi mohl v mnohém pomoci více (a také pes pod správným vedením by si jistě zvykal lépe). Obracím se na Vás tedy s prosbou o informace, jak konkrétně bychom si mohli APPA vycvičit- kam se obrátit (jsme z Ostravy, g.mariankova@centrum.cz)
Děkuji vám GMar.

Re: Chtěli bychom APPA, jak na to?

(ELVA HELP o.s., 5. 5. 2012 8:57)

Zdravíme Vás ! Děkujeme Vám za důvěru.
APPA opravdu můžete mít prostřednictvím naší organizace. Nejprve Vás poprosím o tradiční postup - napište nám na email andreabaja@seznam.cz stručný popis Vaší představy o psím parťákovi a také něco o Vaší rodině, dále spojení na Vás (adresa, telefon, email, web, apod.). Další komunikace již povede k internímu soc. pohovoru s cílem služby APPA. Musíme vždy vycházet z Vašich individuálních potřeb vzešlých z projevů diagnózy dítěte a životnímu stylu celé rodiny.Těšíme se na kontakt s Vámi. Za tým ELVA HELP Vám přeji krásné slunečné dny.
Bc. Andrea Tvrdá.

Hledáme tým pro canisterapii

(Jirka P., 10. 11. 2011 10:21)

Dobrý den, již delší dobu hledáme k postiž.dceři (Rettův syndrom, 20 let, imobilní..) zkušený tým s větším plemenem pejska na cca 2 půlhodinové terapie dvakrát do měsíce. Jsme z Prahy 5 a rádi k Vám i přijedeme..Děkujeme i za Evču. tel.728801947, mail: jirka@rett-cz.com

Re: Hledáme tým pro canisterapii

(ELVA HELP o.s., 15. 11. 2011 21:53)

Zdravíme Vás !
Odpověděla jsem Vám právě na Váš zveřejněný e-mail.
Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na kontakt s Vámi.
Za ELVA HELP o.s.
Bc.Andrea Tvrdá

Pes pro dospělého autistu?

(Kateřina, 8. 9. 2011 2:53)

Existuje nějaká možnost pořídit si asistenčního psa i pro dospělého autistu? Popřípadě nějaké místo/organizace, kde by si člověk mohl postupně takto psa vycvičit? Nebo je to jen pro děti? Děkuji za odpověď.

Re: Pes pro dospělého autistu?

(ELVA HELP o.s., 6. 10. 2011 15:38)

Jistě - nevylučujeme to, i dospělý autista může mít APPA... Vše záleží zcela na individualitě autisty, jeho rodiny, sociálního zázemí rodiny atp.. Jako i u dětských klientů - je nutné prvotní "vstupní šetření" a z toho teprve můžeme vyjít.
Co se týká procesů v naší organizaci - pes je umístěn v rodině autisty a rodina je školena ve výchově a tréninku psa a tuto svou činnost provádí pod naším odborným doprovodem... Tedy - žádné zařízení kam by rodina jezdila, žádné kotce či psince kde bychom psy u nás cvičili odděleně od rodiny - jde o trénink přímo aplikovaný do rodiny klienta, koordinovaný a dohlížený námi (poradenství, nácvik, konzultace, korekce, speciální postroj, atd.), ale praktikovaný rodinou - a také rodina potom podstupuje zkoušky se psem - nikoli náš trenér psů.
Děkujeme za dotaz.
Bc.Andrea Tvrdá

Re: Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(ELVA HELP o.s., 15. 4. 2011 8:41)

Děkujeme Vám za příspěvek.
Nedůvěra až strach ze psa se u dětí může projevit, zde je na místě pouze dlouhodobý a pozvolný postup speciální metodou canisterapie a např. za pomocí technik systematické desenzibilace = krok po kroku snižujeme citlivost reakcí na psa, jako na něco čeho se dítě bojí. Bohužel žádná rychlá "finta" na to neexistuje a jakákoli snaha o dobře míněné "zlomení" strachu vede k ještě hlubší disharmonii mezi dítětem a psem (to platí obecně a dvojnásob u dětí s PAS)...Dobré je také vědět, že cílem by mělo být harmonické soužití dítěte s PAS a psa - a zde není tedy nutné, aby dítě bylo psem nadšeno, rádo ho hladilo - mazlilo, rádo si s ním hrálo atd... ideální cíl je ten, že dítě psa vnímá, akceptuje a je mu srozumitelný. Mírný respekt dítěte s PAS vůči psům (zvířatům) není na škodu obecně...
S tématem strachu dítěte ze psů má jistě zkušenosti mnoho rodin.
Díky Lucie za přínosné téma.
Přejeme Vám krásný den :-)
Tým ELVA HELP.

Asistenční pes a malý autista ....ano či ne?

(Lucie, 5. 4. 2011 13:58)

Asistenční pes dle mého názoru může být přínosem, pokud dítě autista nemá panickou hrůzu ze psa. Jelikož mám dvě děti s PAS, mohu říci, že jedno dítko by psa jakžtakž tolerovalo, ale druhé dítko ani náhodou. Nepomohly žádné rady , jak dítě se psem sblížit.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 170130
Měsíc: 1582
Den: 58